CML1206C0G6R8CT50V
Part Number:
CML1206C0G6R8CT50V
Description:
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
6.8 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V