UA30CAD35NGM1TI
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
UA30CAD35NGM1TI
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Description:
SENSOR PROX ULTRA 250-3500MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Type :
Analog Current, NPN
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
2Hz
Sensing Distance :
9.843" ~ 137.795" (250mm ~ 3500mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 30V