UA18EAD15NKM1TI
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
UA18EAD15NKM1TI
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Description:
SENSOR PROX ULTRA 200-1500MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Type :
Analog Voltage, NPN
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Product Status :
Active
Response Frequency :
1Hz
Sensing Distance :
7.874" ~ 59.055" (200mm ~ 1500mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
15V ~ 30V