TL-N10ME1-1-5M
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
TL-N10ME1-1-5M
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Description:
SENSOR PROX INDUCT 10MM IP67 MOD
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NPN-NO, 3-Wire
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Response Frequency :
500Hz
Sensing Distance :
0.394" (10mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable with Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V