ICB18S30N14NC
Part Number:
ICB18S30N14NC
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (TA)
Output Type :
NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency :
1.5kHz
Sensing Distance :
0.551" (14mm)
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 36V