IME30-15BNOZC0S
Part Number:
IME30-15BNOZC0S
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Operating Temperature :
-25°C ~ 75°C (TA)
Output Type :
NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency :
500Hz
Sensing Distance :
0.591" (15mm)
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V