IME18-12NPPZC0S
Part Number:
IME18-12NPPZC0S
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
Operating Temperature :
-25°C ~ 75°C (TA)
Output Type :
PNP-NC/NO, 4-Wire
Response Frequency :
1kHz
Sensing Distance :
0.472" (12mm)
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V