ICF18L45N14B2IO
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
ICF18L45N14B2IO
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP68, IP69K
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
PNP-NO
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
0.551" (14mm)