IME18-12NPSZW5S
Part Number:
IME18-12NPSZW5S
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
Operating Temperature :
-25°C ~ 75°C (TA)
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency :
1kHz
Sensing Distance :
0.472" (12mm)
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 30V