ICB30S30N15NCM1
Part Number:
ICB30S30N15NCM1
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (TA)
Output Type :
NPN-NC, 4-Wire
Response Frequency :
1kHz
Sensing Distance :
0.591" (15mm)
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 36V