IBS04SF15A2PO
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
IBS04SF15A2PO
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Description:
IND PROX M4 SHORT 1.5MM PNP NO
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (TA)
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder
Product Status :
Active
Response Frequency :
4.5kHz
Sensing Distance :
0.051" (1.3mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable
Voltage - Supply :
10V ~ 30V