UA30CAD60NGM1TI
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
UA30CAD60NGM1TI
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Description:
SENSOR PROX ULTRA 350-6000MM CYL
In Stock:
1
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Type :
Analog Current, NPN
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
1Hz
Sensing Distance :
13.78" ~ 236.22" (350mm ~ 6000mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 30V