UCC1000-30GM-IUR2-V15
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Part Number:
UCC1000-30GM-IUR2-V15
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Description:
ULTRASONIC SEN 80-1000MM ANALOG
In Stock:
2
Manufacturer :
Pepperl+Fuchs
Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP65
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Type :
Analog Current and Voltage
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
3.150" ~ 39.370" (80mm ~ 1000mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V