E2E-X10D1-N
Part Number:
E2E-X10D1-N
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
In Stock:
4
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NPN-NO, 2-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Response Frequency :
400Hz
Sensing Distance :
0.394" (10mm)
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 30V