E2E-X10MC2L12 5M
Part Number:
E2E-X10MC2L12 5M
Description:
SENSOR INDUCT 10MM NPN M12 NC
In Stock:
11
Ingress Protection :
IP67, IP69K
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NPN-NC, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M12
Response Frequency :
400Hz
Sensing Distance :
0.394" (10mm)
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 30V