E2E-S05S12-WC-C1 5M
Part Number:
E2E-S05S12-WC-C1 5M
Description:
SENSOR PROX INDUCT 1.2MM CYLIND
In Stock:
3
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NPN-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M5
Response Frequency :
4kHz
Sensing Distance :
0.047" (1.2mm)
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 30V