E2E-X10B1DL30-M1
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
E2E-X10B1DL30-M1
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Description:
SENSOR INDUCT 10MM PNP M30 NO
In Stock:
5
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67, IP69K
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
400Hz
Sensing Distance :
0.394" (10mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V