E2E-X30MB1DL30-M1
Part Number:
E2E-X30MB1DL30-M1
Description:
SENSOR INDUCT 30MM PNP M30 NO
In Stock:
6
Ingress Protection :
IP67, IP69K
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Response Frequency :
100Hz
Sensing Distance :
1.181" (30mm)
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V