RPSTL12/24M-200-160
Manufacturer:
Tycon Systems, Inc.
Part Number:
RPSTL12/24M-200-160
Category:
Solar Cells
Description:
REMOTEPRO 12/24V 40W CONTINUOUS
Manufacturer :
Tycon Systems, Inc.
Category :
Solar Cells
Current - Short Circuit (Isc) :
Current @ Pmpp :
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Package / Case :
Cells
Power (Watts) - Max :
160 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
53.386" L x 30.709" W (1356.00mm x 780.00mm)
Type :
Voltage - Open Circuit :
Voltage @ Pmpp :
24 V