INP3.6-24X44T
Manufacturer:
PowerFilm Inc.
Part Number:
INP3.6-24X44T
Category:
Solar Cells
Description:
SOLAR CELL 0.031MW@2.4V
In Stock:
70
Manufacturer :
PowerFilm Inc.
Category :
Solar Cells
Current - Short Circuit (Isc) :
9.8 mA
Current @ Pmpp :
63 µA
Operating Temperature :
Package / Case :
Cells
Power (Watts) - Max :
204 µW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.732" L x 0.945" W x 0.009" H (44.00mm x 24.00mm x 0.22mm)
Type :
Amorphous
Voltage - Open Circuit :
5.5 V
Voltage @ Pmpp :
3.2 V