04M2002JF
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
04M2002JF
Category:
NTC Thermistors
Description:
THERM NTC 20K OHM 5% 30 AWG RAD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
Length - Lead Wire :
1.42" (36.00mm)
Mounting Type :
Free Hanging
Operating Temperature :
Package / Case :
Bead
Power - Max :
Product Status :
Obsolete
Resistance in Ohms @ 25°C :
20k
Resistance Tolerance :
±5%