BR42KB105M
Part Number:
BR42KB105M
Description:
THERMISTOR NTC 1MOHM BEAD
Length - Lead Wire :
0.31" (7.90mm)
Operating Temperature :
-80°C ~ 300°C
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
1M
Resistance Tolerance :
±20%