A/100KS-PO-6"
Part Number:
A/100KS-PO-6"
Category:
NTC Thermistors
Description:
100,000 Ohm Thermistor, Probe On
In Stock:
1
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
Length - Lead Wire :
14.00" (355.60mm)
Mounting Type :
Free Hanging
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Probe
Power - Max :
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :