A/20K-PO-12"
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Part Number:
A/20K-PO-12"
Category:
NTC Thermistors
Description:
20,000 Ohm Thermistor, Probe Onl
In Stock:
1
Manufacturer :
Automation Components, Inc.
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
Length - Lead Wire :
24.00" (609.60mm)
Mounting Type :
Free Hanging
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Probe
Power - Max :
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :