A/10K-E1-BP
Part Number:
A/10K-E1-BP
Category:
NTC Thermistors
Description:
10,000 Ohm Thermistor (E1), Bull
In Stock:
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
Length - Lead Wire :
24.00" (609.60mm)
Mounting Type :
Free Hanging
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Probe
Power - Max :
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :