NTCLG100E2103JT
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
NTCLG100E2103JT
Category:
NTC Thermistors
Description:
THERMISTOR NTC 10KOHM 3977K DO35
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
±1.3%
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
3977K
Length - Lead Wire :
1.00" (25.40mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Package / Case :
DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max :
100 mW
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
10k
Resistance Tolerance :
±5%