NTCLE100E3102JT1
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
NTCLE100E3102JT1
Category:
NTC Thermistors
Description:
THERMISTOR NTC 1KOHM 3528K BEAD
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
±0.5%
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
3528K
Length - Lead Wire :
0.55" (14.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Bead
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
1k
Resistance Tolerance :
±5%