NXFT15XH103FEAB040
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
NXFT15XH103FEAB040
Category:
NTC Thermistors
Description:
THERMISTOR NTC 10KOHM
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
±1%
B0/50 :
B25/100 :
3455K
B25/50 :
3380K
Length - Lead Wire :
1.58" (40.00mm)
Mounting Type :
Free Hanging
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Bead
Power - Max :
3 mW
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
10k
Resistance Tolerance :
±1%