NXRT15WB473FA1B040
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
NXRT15WB473FA1B040
Category:
NTC Thermistors
Description:
THERMISTOR 47K OHM 40MM L NTC
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
±1%
B0/50 :
B25/100 :
4131K
B25/50 :
4050K
Length - Lead Wire :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Bead
Power - Max :
7.5 mW
Product Status :
Not For New Designs
Resistance in Ohms @ 25°C :
10k
Resistance Tolerance :
±1%