BN-LG15Y4R7MYB
Part Number:
BN-LG15Y4R7MYB
Description:
THERMISTOR NTC ICL 15MM 4.7 OHM
In Stock:
999
Length - Lead Wire :
0.94" (24.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Package / Case :
Disc 15mm
Power - Max :
3.7 W
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
4.7
Resistance Tolerance :
±20%