BN-LG13Y1R3MYB
Part Number:
BN-LG13Y1R3MYB
Description:
THERMISTOR NTC ICL 13MM 1.3 OHM
In Stock:
500
Length - Lead Wire :
0.94" (24.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Package / Case :
Disc 13mm
Power - Max :
3.2 W
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
1.3
Resistance Tolerance :
±20%