BN-LG08Y8R0MYB
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
BN-LG08Y8R0MYB
Category:
NTC Thermistors
Description:
THERMISTOR NTC ICL 8MM 8 OHM
In Stock:
990
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
Length - Lead Wire :
0.94" (24.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 170°C
Package / Case :
Disc 8mm
Power - Max :
2 W
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
8
Resistance Tolerance :
±20%