PTGLS5BCR22N1N53B0
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
PTGLS5BCR22N1N53B0
Category:
PTC Thermistors
Description:
THERMISTOR
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
PTC Thermistors
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Disc, 6.5mm Dia x 3.0mm W
Power - Max :
1.5 W
Product Status :
Obsolete
Resistance @ 25°C :
220 Ohms
Resistance Tolerance :
±30%