A/100-3W-D-4"-EXPL
Part Number:
A/100-3W-D-4"-EXPL
Description:
100 Ohm (Three Wires) RTD, Hazar
Current :
5 mA
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Package / Case :
Cylinder, Threaded
Product Status :
Active
Resistance @ 0°C :
100 Ohms
Resistance Tolerance :
±0.06%
Temperature Coefficient :
±3850ppm/°C