A/100-LTS-4X-50'
Part Number:
A/100-LTS-4X-50'
Category:
RTD (Resistance Temperature Detector)
Description:
100 Ohm (Three Wires) RTD, 2" Fr
In Stock:
Category :
Accuracy :
Current :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-198°C ~ 150°C
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Resistance @ 0°C :
100 Ohms
Resistance Tolerance :
RTD Material :
Platinum (Pt)
Temperature Coefficient :
±3850ppm/°C