A/100-2W-INW-6"-4X
Part Number:
A/100-2W-INW-6"-4X
Description:
100 Ohm (Two Wires) RTD, Immersi
Current :
5 mA
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Resistance @ 0°C :
100 Ohms
Resistance Tolerance :
±0.06%
Temperature Coefficient :
±3850ppm/°C