A/100-2W-DO-8"-10'CL2P
Part Number:
A/100-2W-DO-8"-10'CL2P
Description:
100 Ohm (Two Wires) RTD, Duct, W
Current :
5 mA
Mounting Type :
Flange Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 115°C
Package / Case :
Probe
Product Status :
Active
Resistance @ 0°C :
100 Ohms
Resistance Tolerance :
±0.06%
Temperature Coefficient :
±3850ppm/°C