SMDSW.031 4OZ
Part Number:
SMDSW.031 4OZ
Description:
SOLDER WIRE NO-CLEAN 63/37 4OZ.
In Stock:
3
Composition :
Sn63Pb37 (63/37)
Diameter :
0.031" (0.79mm)
Flux Type :
No-Clean, Water Soluble
Form :
Spool, 4 oz (113.40g)
Melting Point :
361°F (183°C)
Mesh Type :
Process :
Leaded
Wire Gauge :
20 AWG, 22 SWG