RDS6-10S-1011-1-RA-508-D
Part Number:
RDS6-10S-1011-1-RA-508-D
Current Rating (Amps) :
150mA
Features :
Height Above Board :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.100" (2.54mm), Full
Voltage Rating :
42VDC