FR01KR10H-06XL-S
Part Number:
FR01KR10H-06XL-S
Description:
SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 5V
In Stock:
230
Actuator Level :
Raised
Actuator Type :
Rotary with Shaft
Current Rating (Amps) :
100mA
Features :
Height Above Board :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Pitch :
0.100" (2.54mm), Full
Voltage Rating :
5VDC