XCSLF3535512
Part Number:
XCSLF3535512
Description:
METAL INTER, LOCK W/ POWER, 24 V
Circuit :
3PST-2NO/1NC
Conduit Thread Size :
M20 x 1.5
Current Rating (Amps) :
750mA (AC), 550mA (DC)
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Voltage Rating :
240VAC, 24VDC