ASD2K22N-111-RR
Part Number:
ASD2K22N-111-RR
Circuit :
4PST-2NO/2NC
Current Rating (Amps) :
10A (AC), 8A (DC)
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 30.50mm Dia
Switch Function :
On-Off, Off-On
Voltage Rating - AC :
110 V
Voltage Rating - DC :
24 V