56L30-01-2-03N
Part Number:
56L30-01-2-03N
Circuit :
DP3T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
200mA (AC/DC)
Number of Positions :
3
Switch Function :
On-On-On
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V