56L30-01-2-02S
Part Number:
56L30-01-2-02S
Circuit :
DPDT
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps) :
200mA (AC/DC)
Number of Positions :
2
Switch Function :
On-On
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V