A22K-3AC-10
Part Number:
A22K-3AC-10
Category:
Keylock Switches
Description:
SWITCH KEYLCK 3POS SPST 10A 110V
Category :
Keylock Switches
Actuator Type :
Flat Key
Angle of Throw :
45°
Circuit :
SPST-NO
Contact Finish :
Contact Material :
Contact Timing :
Not Specified
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
IP65, Oil-Resistant
Key Removable Positions :
Center
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC :
110 V