D682Z25Z5UH63J5R
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
D682Z25Z5UH63J5R
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 6800PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
6800 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient :
Z5U
Thickness (Max) :
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
100V