A22RL-TW24A02A
Part Number:
A22RL-TW24A02A
Description:
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V
Circuit :
DPST-NC
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, White
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
On-Off
Voltage Rating - AC :
120 V