A22RL-TRT110A
Part Number:
A22RL-TRT110A
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Circuit :
SPST-NO
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Voltage Reduction Lighting
Illumination Voltage (Nominal) :
110 VAC
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
Off-On
Voltage Rating - AC :
120 V