A22R-FW-10M
Part Number:
A22R-FW-10M
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
SPST-NO
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
Off-Mom
Type :
Standard
Voltage Rating - AC :
120 V