A22L-GA-24A-02M
Part Number:
A22L-GA-24A-02M
Description:
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
Circuit :
DPST-NC
Color - Actuator/Cap :
Blue
Current Rating (Amps) :
10A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
On-Mom
Voltage Rating - AC :
110 V
Voltage Rating - DC :
24 V